Blackjack

Znalazłeś się na stronie, której tematyką są gry hazardowe. Wśród najlepszych gier, w jakie już dzisiaj możesz zagrać w kasynie online, znajdziesz z pewnością blackjack. Jest to gra karciana, przez wieli uważana za fenomenalną grę, która nie tylko wciąga, ale też pozwala się zrelaksować.

Blackjack jest obok pokera, jedną z najsławniejszych gier karcianych. Do niedawna można było w niego grać jedynie w tradycyjnych kasynach, bądź na prywatnych spotkaniach. Dzisiaj, blackjack dostępny jest w kasynach online i stanowi jedną z główniejszych atrakcji w salonach gier. Blackjack po za tym, że wciąga swoich graczy, pozwala im również wygrywać wielkie pieniądze. Jest, więc czymś, co można określić słowami: „przyjemne z pożytecznym”.

Blackjack to fascynująca gra, w której można odnaleźć sposób na dodatkowe dochody

Wielu graczy, dzień w dzień próbuje swojego szczęścia w grze blackjack. Jedni Graja dla wygranych, inni dla sportu, jeszcze inni uważając, że jest to najlepsza rozrywka pod słońcem.

Blackjack jest dzisiaj dostępny w każdym kasynie online. Za pomocą naszego serwisu znajdziesz dostęp do najlepszych kasyn internetowych, w których prócz gry blackjack znajdziesz również wiele innych gier. Do najpopularniejszych należą: poker, jego różne odmiany, ruletka i bingo. Blackjack to obok pokera, najczęściej wybierana przez graczy gra.

Czym jest blackjack? Jeżeli znasz grę w oczko, będziesz wiedział, o co chodzi, w blackjacku. Upraszczając jest to gra, w której chodzi o zdobycie 21 punktów w kartach. By je zdobyć, wystarczy albo szczęście, albo trafnie przemyślane decyzje. Szczęście w kartach mają nieliczni, dlatego też, warto zapoznać się głębiej z zasadami gry oraz najlepszymi strategiami, które pozwolą ci wygrać pieniądze w blackjacku.

Historia gry

Przyjmuje się, że blackjack powstał w XVIII wiecznej Francji. W ówczesnych czasach grywało się w gry karciane, które swoimi zasadami przypominały dzisiejszego blackjacka. Jednak to podróż do Ameryki, na dobre zmieniła oblicze gry blackjack. Sprytni i pomysłowi amerykanie, stworzyli z francuskiej gry w „21”, grę o nazwie blackjack.
Nazwę stworzono z zakładu, który wypłacany był tylko po pierwszym rozdaniu a wynosił 10:1. Szczęściarz, któremu trafiła się taka wygrana, musiał od krupiera otrzymać dwie czarne karty: As Pik i Walet Pik. Wówczas miał Blackjacka i otrzymywał wysoką stawkę zakładu.

Chęć zdobycia Blackjacka sprawiała, że gra stawała się bardzo popularna. Niemniej jednak, ograniczenia, jakie stały przed graczami, nie pozwalały na częste wygrane w grze blackjack. Ograniczenia te, narzucały kasyna, które czerpały z gry wysokie zyski. Graczom nie wolno było podwajać stawek, rozdzielać kart, a wygrane wypłacane były w stosunku 1:1. Gracze dość szybko zorientowali się, że są robieni w przysłowiowego balona i na jakiś czas przestali grywać w blackjacka.

Sytuację odmieniły same kasyna, które zmuszone przez bojkot graczy, musiały zmienić zasady gry. Ważną datą, po której blackjacka wrócił triumfem na salony był rok 1963, w którym wydana została książka: „Beat the Dealer: Strategy for the Game of Twenty-One” autorstwa Edwarda O. Thorp. W książce, zawarte zostały i opisane ze szczegółami wszystkie strategie gry w blackjacka, które miały dopomóc graczom w wygrywaniu pieniędzy.
Książka stała się hitem i doprowadziła do tego, że gracze z chęcią wrócili do gry w blackjacka, próbując wszystkich sztuczek zawartych w książce.
Dzisiaj blackjack jest bardzo trendy, a wszystkie strategie nadal są chętnie wykorzystywane przez graczy.

Zasady gry

By nauczyć się grać w blackjacka, należy przede wszystkim nauczyć się szybko i sprawnie liczyć karty. Każda karta w blackjacku ma przypisaną wartość punktową, dzięki której gracz może uzbierać oczekiwaną sumę 21 punktów i wygrać zakład.

Do gry używana jest talia kart składająca się z 52 kart. W kasynach, do gry używa się przeważnie sześciu talii kart, tak, by utrudnić graczom, stosowanie strategii matematycznego liczenia kart.

Wartości kart w blackjacku

  • Karty: Król, Dama, Walet i Dziesiątka mają zawsze 10 punktów;
  • As – ma 1 punkt lub 11 w zależności od sytuacji;
  • Karty od 2 3 4 5 6 7 8 9 mają wartość równą wartości karty

Do popularnych strategii należy metoda Hi – Lo, czyli wysokie – niskie karty. By móc stosować tę metodę, należy zapamiętać wartości, jakie posiadają karty.

Karty 2, 3, 4, 5, 6 mają wartość +1 •Karty 7, 8, 9 mają wartość 0 •Karty 10, W, D, K, A mają wartość (-1)

Sumując podane punkty otrzymujemy wynik równy 0. Korzystając z metody Hi – Lo, gracz jest w stanie dość precyzyjnie oszacować, jakie karty pozostały do rozdania w talii. Gracz, zaczyna liczyć od początku, po każdym rozdaniu kart, jakie karty zostały wyłożone na stół. I tak:, jeżeli na stole u wszystkich graczy, karty dają wysoki wynik, oznacza to, że w talii pozostało więcej kart niskich. Metoda ta pomaga graczom, w podejmowaniu decyzji o tym, czy na przykład podwajać stawki, czy warto dobierać kartę, czy może lepiej grać na minimum.

Grę rozpoczyna krupier, który rozdaje po jednej karcie każdemu z graczy i sobie, kładąc tak, by były widoczne dla wszystkich. Następnie krupier zaczyna rozdawać po drugiej karcie każdemu i sobie, z tym, że tym razem, swoją kartę pozostawia zakrytą. Gracze mają prawo obstawiać swoje zakłady, za nim krupier zacznie rozdawać karty.

Gry po rozdaniu kart, okazuje się, że któryś z graczy ma Blackjacka, kasyno wypłaca mu stawkę 3: 2, a gracz wygrywa. Podczas rozdania może zdarzyć się tak, że gracz otrzyma dwie takie same karty, wówczas ma prawo do podzielenia kart na dwa zakłady.

W grze uczestniczyć może siedmiu graczy na raz, ośmiu, gdy liczy się krupiera. Wśród wszystkich graczy, wygrywa ten, któremu uda się zdobyć 21 punktów w kartach, bądź będzie najbliżej tej sumy.

Zdobycie blackjacka, czyli 21 punktów nie jest proste. Tworzą go dwie karty: As + karta o 10 punktach, czyli walet, dama, król, as, czy dziesiątka. Dodatkowo, blackjack liczy się tylko przy pierwszym rozdaniu. Gdy ma szczęście, wygrywa 150% zakładu. Zdobycie go nie jest proste, dlatego też, w grze blackjack, może wygrać ten, kto podczas gry, zbliży się najbardziej do sumy 21 punktów. Gdy natomiast ją przekroczy, przegrywa.

Wielu graczy, stosuje metodę podwajania stawek, po każdym przegrany zakładzie. Wierzą, że nie można przegrywać dziesięć razy po kolei, i za którymś razem w końcu nastąpi wygrana.

Strategie gry blackjack

Gracz ma prawo do wykonywania pewnych z góry ustalonych ruchów. Może również stosować strategie, które mogą pomóc mu ostatecznie wygrać w blackjacka. Chcąc grać w blackjacka warto stosować się do najpopularniejszych strategii, które rzeczywiście pomagają graczom zwyciężyć. Poniżej przedstawiamy i opisujemy najczęściej wykorzystywane strategie.

Dobieranie – polega na tym, że gracz, widząc jedną kartę krupiera, decyduje się na dobór kolejnej karty. W blackjacku takie posunięcie nazywa się HIT

Nie dobieranie kart – polega na tym, że gracz nie dobiera kart, dlatego, że posiadane przez niego dwie karty, mają już dużą wartość, a gracz boi się przekroczyć 21 punktów. Takie posunięcie gracz deklaruje, jako: PASS

Podwojenie stawki – tzw. DOUBLE DOWN. Strategia ta może być wykorzystana, gdy gracz dostał dwie pierwsze karty. Jeśli gracz zdecyduje się na double down może dobrać jeszcze tylko jedną kartę.

Rozdwojenie kart – polega na podwojeniu stawki, gdy gracz otrzymał dwie karty o tej samej wartości. Gracz podwaja stawkę, którą początkowo postawił i dobiera karty po ich rozdwojeniu. Zagranie to gracz deklaruje, jako SPLIT

Ubezpieczenie – polega na postawieniu dodatkowej stawki, w sytuacji, gdy gracz obawia się, że krupier będzie miał blackjacka. Gracz obawia się blackjack u krupiera, gdy ten posiada Asa. Wówczas gracz obawia się, że drugą kartą krupiera może być albo 10 albo figura. Gdy gracz ma rację, przegrywa tylko kwotę podstawową, a za ubezpieczenie otrzymuje 2:1.

Gdy opanuje się zasady i pewne ruchy w grze, blackjack może okazać bardzo wciągającą rozrywką. Najważniejsze w blackjacku jest doświadczenie. Grając często, ma się większe szanse na wygraną. Dalego już dzisiaj, zapraszamy Cię, do rozpoczęcia przygody z kasynem online. Być może los uśmiechnie się do Ciebie za pierwszym razem, być może dopiero za drugim. Ważne jest, byś zawsze starał się czerpać z gry jak najwięcej przyjemności.

Blackjack online to nie tylko wielkie pieniądze, to również doskonała zabawa.

Jeżeli chodzi o nas, to życzymy Tobie, byś okazał się mistrzem blackjacka, a karty, jakie otrzymasz, zawsze przynosiły Ci fortunę. Powodzenia.