Poker

Poker to gra dla każdego, kto kocha rywalizację. Niemal od samego początku jego istnienia, przyciągał do swojego stolika, wszystkich, którzy kochają ryzyko i wielkie pieniądze. Przez dziesiątki lat istnienia, poker doczekał się kilku ciekawych odmian, które dostępne są w każdym tradycyjnym kasynie jak i kasynie on line.

Różnorodność odmian pokera świadczy o tym, że jest to jedna z najwyżej cenionych wśród graczy gra hazardowa. Popularność gry poker jest rzeczywiście bardzo duża. W ostatnich kilku latach, poker na powrót stał się jedną z popularniejszych gier hazardowych. Jest to zasługa kasyn on line, w których poker i jego odmiany stanowią największą atrakcję. Przez całe 24 godziny na dobę, gra w pokera toczy się w Internecie bez przerwy.

Poker dzięki kasynom online, stał się znów modny. Również w Polsce przybywa coraz więcej graczy, którzy z uwielbieniem oddają się grze w Pokera. Nie trudno zrozumieć tę ogólnoświatową fascynacje grą, ponieważ poker jest rzeczywiście niesamowicie wciągającą i intrygującą grą. Na dodatek skuteczna gra w pokera przynosi wymierne korzyści.
Jeżeli i Ty pragniesz stać się częścią tego wspaniałego zjawiska, jakim jest Poker, wejdź razem z nami do kasyna on line. Czekają tam na ciebie, wszystkie odmiany pokera oraz wiele innych gier hazardowych, które zapełnią Twój czas po brzegi. Zanim jednak zaczniesz grać o prawdziwe pieniądze, przygotuj się do gry razem z nami. Poniżej przygotowaliśmy niezbędne informacje o grze w pokera, z którymi powinieneś się zapoznać.

Historia „gry oszustów”

Miłość do hazardu jest w świecie znana już, od co najmniej tysiąca lat. Również wcześniejsze wzmianki o starożytnych cywilizacjach, dowodzą, że człowiek miał smykałkę do hazardu.

Gry podobne do dzisiejszego pokera, znane były już w starożytnym Rzymie, Persji a nawet w Chinach. Za najbardziej podobną grę, do dzisiejszego pokera uważa się grę Primero, w którą grywali szesnastowieczni Hiszpanie. Hiszpańska gra w następnych wiekach, stała się popularna we Francji, gdzie nosiła nazwę Poque. Jednak to Amerykanie, do których gra trafiła wraz z emigrantami, nadali jej dzisiejszy wygląd. W Ameryce, europejska gra w karty, pojawiła się na początku w Nowym Orleanie. Tam została odkryta przez pisarza Jonathana Greena, który jako pierwszy opisał wszystkie zasady gry.
W Polsce gra w pokera znana była jedynie nielicznym. Szerszej publiczności, została zaprezentowana w kultowym już dzisiaj filmie „ Wielki Szu’. Jednak przez wiele lat, tylko nieliczni bywalcy, równie nielicznych kasyn w Polsce mogli sobie pozwolić na partyjkę pokera.
Obecnie Poker zawojował Internetem. W sieci dostępnych jest setki kasyn on line, w których można grać w pokera na prawdziwe pieniądze. Możliwość gry on line, przyczyniła się do popularyzacji hazardu na świecie. Dzisiaj, miliony osób próbuje swojego szczęścia korzystając z kasyn online.

Podstawowe zasady gry w pokera

Do gry używa się tali 52 kart. Tradycyjnie w czterech kolorach: trefle, karo, kier i piki. Podstawą gry są pojedyncze rozdania, w których poszczególni gracze dokonują licytacji. W ten sposób, na stole do pokera, po każdym rozdaniu, wzrasta pula żetonów, które na koniec zgrania zwycięzca.
Przed rozpoczęciem gry, część graczy musi wnieść zakłady w ciemno (ang.: blinds), by stworzyć pulę. Następnie, każde rozdanie rozpoczyna krupier, wręczając graczom, karty do ręki. Po tym ruchu, gracze w zależności od sytuacji na stole i kartach w ręku mogą wykonać kilka ruchów:
CHECK (czekam) – gracz czeka na następną kartę i ruch kolejnego gracza.
BET ( otwieram) – gracz wnosi pierwszy zakład w danej rundzie licytacji i podnosi już istniejącą pulę.
RAISE (przebijam) – gracz przebija zakład.
CALL (sprawdzam) – gracz sprawdza karty wszystkich graczy.
FOLD (pas) – gracz decyduje się na rezygnację z dalszej gry.
Kończąc rozdanie, gracze porównują zakłady i typują gracz, który ma najwyższy układ kart. Gracz, któremu udało się zdobyć najsilniejszy układ kart, wygrywa. W sytuacji jest remis pomiędzy dwoma graczami, dzielą się oni pulą na pół.

Układy kart

W pokera można wygrać na dwa sposoby:, gdy przeciwnik rezygnuje z gry przez spasowanie lub gdy gracz ma największy, czyli najsilniejszy układ kart, ze wszystkich uczestniczących w grze graczy.

Poniżej przedstawiamy listę wygrywających układów od najsłabszego do najsilniejszego.

Wysoka Karta (high Card)
O ile inni gracze nie mają lepszych układów, wygrywa najsilniejsza karta spośród wszystkich.

Jedna Para (one Pair)

Są to dwie takie same karty. Jeśli przeciwnik ma identyczną parę, wygrywa kicker, czyli trzecia najsilniejsza karta w układzie.

Dwie Pary (two pairs)
Jest to układ dwóch par., Jeśli przeciwnik ma również dwie pary, inne, wygrywa ten, który ma najsilniejszą parę. Jeśli dwie pary u graczy są takie same, o wygranej decydują piąte karty.
Trójka (three of a kind, trips, set)
Trzy karty o tej samej wartości. Gdy dwaj gracze mają te same trójki, wygrywa trójka złożona z kart o wyższej wartości.
Strit (straight)
Pięć kart ułożonych w rosnącej kolejności. W przypadku remisu, wygrywa ten układ, który jest zakończony wyższą kartą. Pamiętajmy, że As może kończyć najwyższego, strita (10-J-Q-K-A) jak i rozpoczynać najniższego (A-2-3-4-5).
Kolor (flush)
Pięć kart w tym samym kolorze. Remis, wygrywa ten gracz, który ma najwyższą kartę w tym kolorze.
Full (full house)
To układ trójki i pary. W przypadku remisu wygrywa układ z wyższą trójką.
Kareta (four of a kind)
To cztery takie same karty. remis w tym układzie zdarza się rzadko, ale gdy się zdarzy, wygrywa kareta złożona z wyższych kart.
Poker (straight flush)
Strit i kolor jednocześnie to marzenie każdego pokerzysty.
Poker Królewski (royal straight flush)
strit w kolorze z najwyższym asem . Poker idealny, z którym można wygrać wszystko.

W pokerze liczą się umiejętności gracza. Można ją zdobyć jedynie poprzez grę. Uczestnicząc w grze, gracz może nabierać doświadczenia i wykształcać w sobie odpowiednie zachowanie przy stole. Pamiętaj, że szczęście przydaje się jedynie w Ruletce. Grając w Pokera, trzeba liczyć tylko na siebie. Zapewne zastanawiasz się, co zrobić, by wygrać i to już na początku swojej przygody z Pokerem. Po prostu, musisz uzbroić się w cierpliwość. Poniżej podpowiadamy, co zrobić, by uniknąć porażki.

Praktyczne wskazówki przy grze w pokera

Opanowanie – wchodząc do kasyna on line, musisz mieć oczy szeroko otwarte. W kasynie on line dzieje się mnóstwo rzeczy, których na początku możesz nie rozumieć. Pamiętaj, by na początku po prostu przyjrzeć się wszystkiemu. Nie graj od razu! Poobserwuj, wejdź na stoliki i przyjrzyj się jak grają inni.
Freeroll - zacznij tutaj! Tutaj nauczysz się grać i poznasz tajniki pokera.
Cierpliwość - nie daj się prowokować. Graj rozważnie i bądź czujny na blefy przeciwników.
Pełne konto – pamiętaj by nie grać za wszystko, co masz. Odłóż trochę i miej w zanadrzu na wypadek naprawdę dobrych kart przeciwników.

Pamiętaj, że grając w pokera musisz być bardzo skupiony. Tylko w ten sposób, będziesz mógł opanować wszystko, co dzieje się na stole. Postaraj się również, by nikt z domowników, nie przeszkadzał ci w grze. Siedząc w domu, przed własnym komputerem, łatwo się czymś rozproszyć. Wyłącz komórkę, telewizor i wszystko, co mogłoby ci przeszkodzić w grze.
Życzymy jak najwięcej sukcesów. Powodzenia.